Historia klubu

    Klub Sokół-Asy rozpoczął nieoficjalnie swoją działalność w 2002 roku na najstarszym korcie w Białymstoku przy ul. Wołodyjowskiego -  miejsce to słynęło z tradycji tenisa, gdzie działała sekcja "Śniadecja". Od 2005 do 2013r. obiektem klubu były dwa korty przy ul.Gdańskiej, gdzie w tym czasie rozerano kilkadziesiąt najważniejszych turniejów w województwie w całej historii tej dyscypliny na Podlasiu. Oficjalnie zarejestrowano klub w Polskim Związku Tenisowym pod nazwą UKS Sokół-Asy Białystok 22 czerwca 2005 roku.

  Klub ma na swoim koncie ogromną liczbę sukcesów i jest najbardziej utytułowanym klubem w województwie podlaskim. Dorobek zawodników to m.in.:

  • Wicemistrzostwo Polski w mikście Kadetów,
  • wielokrotnie Międzywojewódzkie Mistrzostwo Młodzików w singlu, deblu i mikście,
  • kilkadziesiąt tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Wojwództwa w singlu i deblu we wszystkich kategoriach wiekowych,
  • kilka tytułów Mistrzów Polski UKS-ów w singlu i deblu w kategoriach do lat 14 i 8.

  Najwyższe notowania w rankingu klubów to 38 w Polsce oraz 1 w województwie. Najwyżej sklasyfikowani zawodnicy w Polsce w rankingu indywidualnym byli w pierwszej 15.

 Aktualnie klub przechodzi wielkie odrodzenie. Intensywny nabór zawodników przez ostatnie lata, prowadzone akcje w szkołach, przedszkolach i na mieście dały rezultat w postaci kilkudziesięciu nowych zawodników Tenis10 oraz amatorów grających rekreacyjnie.